Блог

Як обрати матрац: чек-лист

Різноманітність матраців часто ускладнює вибір споживачам. Тому важливо знати, на які критерії варто звертати увагу, щоб не прогадати з вибором і придбати виріб, який зможе забезпечити комфортні умови для сну.

Визначте необхідні технічні характеристики

Щоб матрац став запорукою здорового сну, звертайте увагу на його технічні параметри:

 1. Максимальне навантаження. Купуйте матрац з запасом на 15-20 кг, оскільки вага має властивість змінюватися з різних причин. Худим людям не варто обирати моделі з максимально допустимою вагою через надмірну жорсткість.
 2. Зовнішні розміри. Довжина матраца повинна бути на 20 см більшою від зросту людини. Стандартні розміри у 200 см розраховані на користувачів не вище 180 см. По ширині матраци бувають односпальними, полуторними та двоспальними. Важливо орієнтуватися на розміри ліжка.
 3. Висота. Тонкі матраци (до 16 см) відрізняються компактністю та невеликою вагою. Вони зручні при транспортуванні. Моделі висотою від 17 до 25 см вважаються оптимальним варіантом з хорошими експлуатаційними характеристиками, а високі матраци забезпечують більш комфортні умови для сну, але коштують дорожче.
 4. Жорсткість. М’які матраци комфортні, але вони не надають підтримку хребту. Помірно жорсткі та середньо жорсткі моделі добре підходять для дорослих, дітей і підлітків. Вони знімають навантаження з хребта, сприяють правильному формуванню постави. Жорсткі матраци підходять для людей із захворюваннями хребта і суглобів, спортсменів силових видів спорту.

Оберіть пружинний або безпружинний матрац

Пружинні матраци можуть бути з залежним або незалежним блоком пружин. У першому випадку всі пружини з’єднані між собою. Такий варіант коштує недорого, але підходить тільки для людей з невеликою вагою або для тимчасового використання. Період його експлуатації менший. Моделі з незалежними пружинами відрізняються поліпшеними ортопедичними властивостями, адже навантаження приймають точково. У них кожна пружина поміщена в окремий блок. Добре підходять для людей із захворюваннями хребта.

Безпружинні матраци можуть бути монолітними (виготовленими з одного матеріалу) або комбінованими (налічують кілька шарів). Вони безшумні, легко транспортуються (згортаються в рулон) і відрізняються витривалістю, але при цьому коштують дорожче.

При виборі наповнювача звертайте увагу на наступні властивості:

 • повітропроникність;
 • гіпоалергенність;
 • гігієнічність;
 • довговічність та ін.

Матеріал може бути штучним або натуральним залежно від бюджету, побажань, вимог до жорсткості. Найчастіше це латекс, поліуретан, кокосова койра або їх комбінація.

Звертайте увагу на чохол та інші властивості

При виборі чохла для матраца звертайте увагу на наступні моменти:

 1. Тканина. Добре себе зарекомендував жакард, а ось трикотаж швидко розтягується і менш довговічний.
 2. Блискавка. Наявність блискавки дозволяє при необхідності знімати чохол, що спростить догляд за матрацом.
 3. Підкладка. Підшивка м’якого штучного матеріалу знизу підвищує комфортність під час сну.
 4. Зима-літо. Двосторонній чохол дозволить створити комфорт для сну в будь-яку пору року. Зимова сторона має начіс з вовни, тому забезпечує додаткове тепло, а літня поверхня виготовлена ​​з бавовни, тому добре відводить надлишки вологи.

При виборі відповідного матраца визначтесь також з необхідністю присутності ручок, аератора, ароматизаторів та інших додаткових функцій, адже вони відбиваються на вартості виробу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.